JARNÝ KONGRES SAVLMZ
21. - 23. apríl 2017
Kúpele Piešťany

Heidi Reich

Heidi Reich, CVPP, CVA, “takmer” ECVAA Diplomate 

Dr. Reich sa zaujímala o anesteziológiu a manažment bolesti od ukončenia jej štúdia veterinárneho lekárstva v roku 2005. Túto tému pokryla aj vo svojej doktorandskej práci venovanej úspore anestetík pri využití blokády plexus brachialis u mačky. Po dvoch rokoch v zmiešanej praxi sa rozhodla vrátiť na Veterinárnu univerzitu vo Viedni na rezidentúru v oblasti anesteziológie a analgézie (ECVAA).

Počas tohto obdobia uspávala nie len nespočetné množstvo psov, mačiek, koní, hlodavcov, zajacov a exotov, ale aj prežúvavcov a ťavovitých zvierat Amerického kontinentu. Svoj záujem o komplementárnu medicínu naplnila získaním diplomu z akupunktúry od International Veterinary Acupuncture Society (CVA). Aby zhromaždila vedomosti o manažment bolesti, stala sa v r. 2015 certifikovanou Veterinary Pain Practitioner (CVPP) v rámci International Academy of Pain Management a v novembri 2016 bude skladať skúšky ECVAA pre udelenie titulu Diplomate.

V súčasnosti prevádzkuje súkromnú spoločnosť ako nezávislý anesteziológ a veterinár zaoberajúci sa tlmením bolesti. Ponúka svoje vedomosti súkromným veterinárnym lekárom pri jednotlivých prípadoch, ale aj formou praktických tréningov, konzultácií a workshopov (www.vet-anaesthesie.at).