JARNÝ KONGRES SAVLMZ
21. - 23. apríl 2017
Kúpele Piešťany

Sobotný rockový večer

Prečo prísť aj na večerný program?

Keby som si prečítal niekde reklamný pútač so slovami : Príď na žúrku do Piešťan, splní sa Ti sen! tak si poviem, zase slabá reklamná agentúra... Ale! Keď mi zavolal Robo Manko a pýtal sa ma na kapelu EXVF, že by ich rád zavolal hrať na banket Jarného kongresu SAVLMZ , tak som skoro vykríkol od radosti. Už dva roky som sa pohrával s myšlienkou doporučiť ich organizátorom našich  veterinárskych akcií. Je to kapela, na koncert ktorej ma dotiahol pred pár rokmi Vlado Pauliny. Bolo pred polnocou, bol to náš tretí koncert ten večer, čo sme navštívili a bola to pecka. S otvorenými ústami, rozpaženými rukami a rozbúchanými srdciami sme nasávali Smoke on the water, tešili sa z Easy living, kričali Hey na Joa a zoznámili sa s Perfect strangers. Spýtal som sa tých divných týpkov, odkiaľ sú, a oni spevným nárečím, že "... z Priechoda". Odpadli sme smiechom. Odvtedy sme navštevovali ich koncerty po kluboch Banskej Bystrice, ale zorganizovali sme pár parádnych divokých súkromných akcií, kde dostali do tanca aj stoličky pri barovom pulte. Videli sme na ich koncertoch v kluboch zbesilo šantiť rovesníkov našich rodičov, na private akciách zase naše deti, a my sa bavíme pri ich šoukách stále. Na našich akciách sme si z Vladom splnili sen, mať túto kapelu na večer len pre našu partiu, teraz sa zdá že sa splní aj pokračovanie, mať ich pre našu veterinárnu partiu. My východniari neveríme, že sa niečo nedá, keď sa chce. Tak teraz chceme cestovať v čase a zažiť aspoň jeden divoký VT deň medzi svojimi. A keď nám to toho roku vyjde, tak môžte byť pri zrode parádnej novej rockovej tradície Rock´n´Vets. Verím, že aj blavákom sa oplatí zostať a bude riadna hučava.  
 
MVDr. DUŠAN MAGIC, Banská Bystrica, člen SAVLMZ
 

Banskobystrická rocková formácia EX VF vznikla v roku 2001 príchodom speváka a gitaristu Jara Scholtza a následne klávesáka Ľuba Frátrika do existujúceho rockového tria v zložení Fero Homola - gitara a spev, Peter Skúpy - basgitara a Vinco Flaška - bicie. Prvý koncert mala kapela na námestí v Španej Doline v júli 2001 spolu s ďalšímí štyrmi kapelami. Potom kapela úspešne koncertovala v niektorých puboch a kluboch v Banskej Bystrici a v Brezne. V roku 2002 dostal gitarista Fero Homola ponuku na hranie v Nemecku a preto kapela pozastavila na jeden rok svoju činnosť. Kapelu opustil aj klávesák Ľubo Frátrik.
Potom sa našiel nový gitarista Dano Hús, ktorý hral v kapele asi pol roka a potom kapela znovu pozastavila svoju činnosť. V roku 2007 sa gitarista Fero Homola vrátil z Nemecka a kapela začala novú cestu. Na klávesy začal hrať Libor Fridman. Ten sa však rozhodol, že kapelu opustí a preto kapela koncertovala ako rockové kvarteto bez klávesov.
V marci 2009 prišiel do kapely klávesák Dušan Slobodník a tak v súčasnosti kapela pôsobí ako úspešný rockový kvintet hrajúci staré dobré veci od rocku až po hard rock.